Strona główna » Rowery specjalne » Tandem trójkołowy Karolina

Tandem trójkołowy Karolina

Bezpieczny rower do rehabilitacji

Tandem Karolina to wyjątkowy rower trójkołowy umożliwiający poruszanie się osoby niepełnosprawnej np. niewidomej oraz z niedowładami i ograniczeniami uniemożliwiającymi jej samodzielne poruszanie się i kierowanie jakimkolwiek wózkiem czy rowerem.

Rower jest niezwykle stabilny i zwrotny, posiada dodatkowo tą zaletę, że osoba niepełnosprawna siedzi z przodu i może pozostawać w czasie jazdy pod stałym nadzorem. Opiekun siedzący z tyłu kieruje pojazdem poprzez zastosowanie specjalnej przekładni oraz obsługuje przerzutki i hamulce.

Geometria ramy jest uniwersalna i umożliwia użytkowanie tandemu przez osoby o wzroście od 140 cm, istnieje także możliwość dostosowania go do użytkowania przez mniejsze dzieci. Rower jest wyposażony w przekładnię zmiany biegów, hamulec postojowy oraz niezwykle sprawne hamulce tarczowe kół tylnych.

Rekreacja i transport codzienny na tandemie

Jest fantastycznym urządzeniem rehabilitacyjnym dającym możliwość wzmacniania aparatu ruchowego oraz wygodnego i bezpiecznego przemieszczania się w życiu codziennym.

Na zdjęciach model wykonany przez Twój Rower Radom dla Karoliny i Zbyszka. Pozostaje w stałym użytkowaniu bez usterek od dwóch lat, dając uśmiech dwojgu wspaniałych rowerzystów.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych (użytkownicy prywatni, szkoły, ośrodki rehabilitacyjne) do kontaktu telefonicznego 725 255 630 lub za pomocą formularza na stronie Kontakt.